اخبار کوتاه
     ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : ماباید قدردان خانواده شهدا ،جانبازان و ایثارگران عزیز باشیم.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : با یک راهبرد مشخص می توانیم"زباله"چیزی که به محیط زیست آسیب می رساند را به یک درآمد اقتصادی تبدیل کنیم.      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل : : رسیدگی به درخواست ها و حل مشکلات مردم افتخاری برای مسئولین است.      ولی زاده، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : نباید وقت مدیران عرصه تولید پشت درب اتاق مدیران ادارات هدر داده شود .     فرماندار ویژه شهرستان بابل : : صبر و بردباری و پرورش فرزندان شایسته ، متعهد و متدین از ویژگی های شاخص همسران شهدا می باشد.      قربانعلی ولی زاده فرماندار ویژه شهرستان بابل، : نقش کتابخانه ها ، اهمیت اطلاعات و دانش بعنوان شاکله اصلی و مهم توسعه پایدار می باشد.     ولی زاده،فرماندار ورئیس شورای ورزشی شهرستان بابل: : فرهنگ سازی وهمگانی کردن ورزش در جامعه می تواند عامل باز دارنده بسیاری ازبیماری های جسمی باشد.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : دهه فجر بهترین فرصت و زمان برای اثبات توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : این حق قانونی مردم است که بتوانند با مسئولان ارتباط مستقیم داشته باشند.     فرماندار بابل: : نقش دانشگاه آزاد اسلامی در بومی‌سازی علم و دانش بی‌بدیل است.     فرماندار بابل: : اعتیاد علت است نه معلول چراکه زمینه ساز آسیب های اجتماعی در جامعه میشود.     ولی‌زاده ، فرماندار بابل: : فرهنگ نشاط و امید در جامعه باید تقویت شود.     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : تنها راه حفظ اشتغال و رفع معضل بیکاری حمایت از کالای ایرانی است.     فرماندار بابل: : شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند      فرماندار بابل در دیدار با خانواده مددجو: : دستگیری از محرومان از اهداف مقدس مردم در جامعه اسلامی است

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان بابل : پیام فرماندار بابل بمناسبت روز طبیعت

دوشنبه 13 فروردین 1397

پیام فرماندار بابل بمناسبت روز طبیعت

 بسم الله الرحمن الرحيم

سیزدهم فروردین ماه هر سال، روز پایان جشن های نوروزی است. و در واقع بهانه ای است برای با هم بودن.
 بهانه ای است برای آشتی با طبیعت و به یاد زلالی آب، استواری کوه، و چشم نوازی درختان افتادن.
 «روز طبیعت»، فرصت بسیار مناسبی است تا این درس بزرگ را به فرزندان دلبندمان بیاموزیم که طبیعت زیبای سرزمینمان ایران، خانه بزرگ تر همه ما به شمار می آید و ضرر آسیب رساندن به درختان و سبزه زارها، ابتدا به خودمان برمی گردد.
 باید طبیعت را گرامی داشت؛ زیرا بهترین هدیه از طرف خداوندگار عالم، به بندگان است و هیچ کس نمی تواند آن ها را شماره کند و شکرش را به جا آورد؛

 چنانکه سعدی می فرماید:
از دست و زبان که برآید
کز عهده شکرش به درآید

همه نعمت های خداوندگاری، در دست ما انسان ها امانت است و باید آن را برای نسل های بعد حفظ کنیم و سالم به آن ها بسپاریم.

اينجانب ضمن گرامیداشت #روز_طبيعت و تسلیت به مناسبت وفات بانوي صبر و شكيبايي #حضرت_زينب(س)
از مسافران و گردشگران نوروزی، تقاضا دارم با طبیعت مهربان بوده و در صیانت و حفاظت از محیط زیست کوشا باشند.
ودر حفظ جاذبه‌های طبیعی و مناطق تفرجگاهی زیبای شهرستان بابل همت گمارند.
در این میان آنچه مهم است حفظ و حراست از این مواهب زیبای الهی بوده و هر گونه کم توجهی به طبیعت، خسارت‌های جبران ناپذیری برای این میراث مهم و با ارزش در پی خواهد داشت.
چنانکه پیامبر اکرم (ص)میفرماید:«نخل را نسوزانید و آن را در آب غرق نکنید. درخت بارور را قطع ننموده و زراعت و کشاورزی را به آتش نکشید؛ زیرا شما نمی دانید، شاید در آینده به آن نیازمند شوید.

 مسافران و گردشگران نوروزی! در طبیعت کیسه‌های مخصوص جمع‌آوری زباله را به همراه داشته باشید و در هنگام بازگشت، زباله‌های تولیدی را جمع‌آوری کنید.
از شکستن شاخه درختان و روشن کردن آتش در عرصه‌های سرسبز و چشم اندازهای طبیعی خودداری کنید و قبل از ترک محل، از خاموش بودن آتش مطمئن شوید.
از رها کردن ماهی‌های قرمز در رودخانه‌ها و منابع آبی اجتناب کنید، چون موجب تهدید جمعیت گونه‌های بومی می‌شوند.
در صورت مواجه شدن با هر گونه تخلفات محیط زیستی، شامل شکار و صید، آتش سوزی، آلودگی و تخریب محیط زیست ، موضوع را اطلاع دهید.

          قربانعلی ولی زاده
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل