اخبار کوتاه
     ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : ماباید قدردان خانواده شهدا ،جانبازان و ایثارگران عزیز باشیم.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : با یک راهبرد مشخص می توانیم"زباله"چیزی که به محیط زیست آسیب می رساند را به یک درآمد اقتصادی تبدیل کنیم.      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل : : رسیدگی به درخواست ها و حل مشکلات مردم افتخاری برای مسئولین است.      ولی زاده، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : نباید وقت مدیران عرصه تولید پشت درب اتاق مدیران ادارات هدر داده شود .     فرماندار ویژه شهرستان بابل : : صبر و بردباری و پرورش فرزندان شایسته ، متعهد و متدین از ویژگی های شاخص همسران شهدا می باشد.      قربانعلی ولی زاده فرماندار ویژه شهرستان بابل، : نقش کتابخانه ها ، اهمیت اطلاعات و دانش بعنوان شاکله اصلی و مهم توسعه پایدار می باشد.     ولی زاده،فرماندار ورئیس شورای ورزشی شهرستان بابل: : فرهنگ سازی وهمگانی کردن ورزش در جامعه می تواند عامل باز دارنده بسیاری ازبیماری های جسمی باشد.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : دهه فجر بهترین فرصت و زمان برای اثبات توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : این حق قانونی مردم است که بتوانند با مسئولان ارتباط مستقیم داشته باشند.     فرماندار بابل: : نقش دانشگاه آزاد اسلامی در بومی‌سازی علم و دانش بی‌بدیل است.     فرماندار بابل: : اعتیاد علت است نه معلول چراکه زمینه ساز آسیب های اجتماعی در جامعه میشود.     ولی‌زاده ، فرماندار بابل: : فرهنگ نشاط و امید در جامعه باید تقویت شود.     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : تنها راه حفظ اشتغال و رفع معضل بیکاری حمایت از کالای ایرانی است.     فرماندار بابل: : شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند      فرماندار بابل در دیدار با خانواده مددجو: : دستگیری از محرومان از اهداف مقدس مردم در جامعه اسلامی است

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان بابل: : برگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابل

سه شنبه 25 اردیبهشت 1397

برگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابلبرگزاری همایش روز ملی مزرعه در شهرستان بابل

به گزارش مهدی بادی کناری، مسئول روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان بابل، همایش روز ملی مزرعه در"ایستگاه ملی تحقیق و توسعه گاو دومنظوره گاودشت بابل برگزار شد.

در این مراسم دکتر مرتضی رضائی،معاون وزیر کشاورزی در امور تولیدات دامی،دکتر اسکندر زند،معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی،حجت الاسلام والمسلمین روحانی ، امام جمعه بابل، قربانعلی ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان،دلاور حیدر پور،مدیر جهاد کشاورزی استان،حجت الاسلام شیخی،امام جمعه  و مصطفی زاده گنجی،بخشدار لاله آباد و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی حضور داشتند.

مرتضی رضایی ، معاون وزیر کشاورزی در امور تولیدات دامی در این مراسم، میزان تولید گوشت قرمز در کشور را در سال گذشته 870 هزار تن اعلام کرد.
وی اظهارداشت: در سال گذشته بیش از 10 میلیون تن شیر در کشور تولید شده است که از این میزان 900 هزار تن به کشورهای مختلف صادر شده است.
رضایی ادامه داد: در تولید شیر در کشور خودکفاء هستیم و پیش بینی می شود که در سال جاری نسبت به سال گذشته در تولید شیر شاهد افزایش پنج درصدی باشیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: به رغم خشکسالی های اخیر پیش بینی می شود برای تولید گوشت قرمز شاهد افزایش سه درصدی باشیم.
رضایی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان هیچ مشکلی برای تامین گوشت قرمز در کشور نداریم و تدابیر لازم برای این کار اندیشیده شده است.
وی اظهار داشت: امروز باید بدنبال معرفی نژاد های دو منظوره باشیم که از شیر و نیز گوشت آن بهره گیریم که مرکز تحقیقات گاودشت بابل می تواند در اصلاح نژاد دو منظوره ها نقش بسیار برجسته ای داشته باشد.
رضایی میزان گوشت مرغ تولید شده در کشور را در سال گذشته 2 میلیون و 200 هزار تن اعلام و خاطرنشان کرد: همچنین با وجود شیوع آنفولانزای فوق حاد در مرغداریها ،پارسال 880 هزار تن تولید تخم مرغ داشتیم.
دکتر اسکندرزند،رئیس سازمان تحقیقات و آموزش ترویج کشاورزی نیز در این همایش با بیان اینکه آیین روز مزرعه امسال در 7 نقطه از کشور با هدف معرفی دستاوردهای جدید بخش کشاورزی و دامپروری برگزار شد، افزود: به منظور اهمیت موضوع تلفیق زراعت و دامپروری در شمال و معرفی محصولات جایگزین با مزیت زراعت بیشتر،روز مزرعه در مازندران در ایستگاه ملی تحقیق و توسعه گاو دشت بابل برگزار شد.
معرفی نژاد گاو دو منظوره، حفظ واصلاح نژاد گوسفند زل، کشت مخلوط علوفه، بکارگیری آخرین یافته های تحقیقاتی، فناوری های جدید و ایجاد مهارت لازم در کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی از جمله اهداف همایش روز مزرعه در گاودشت اعلام شد.
در این همایش بیش از 250 تن ازمحققان، مروجان، کارشناسان بخش تخصصی و اجرا و بهره برداران موضوعی بخش کشاورزی نیزحضور داشتند.

در این دیدار ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل نیز با بیان اینکه در 40 سال از عمر این مرکز بدلیل عدم وجود برنامه های جامع در این مرکز تحول خاصی مشاهده نشد ؛افزود: در دوسال اخیر بدلیل نگاه شفاف معاونین وزیر و در کل وزارت جهاد کشاورزی هم در حوزه دام و هم در حوزه زراعت شاهد رشد و پیشرفت در این مرکز هستیم.

وی ادامه داد:گاودشت ، باید گاودشت بماند و تاکید ما مسئولان شهرستان بابل نیز براینست؛زیرا اقتصاد شهرستان بابل و استان مازندران برپایه کشاورزی که شامل دامداری ،زراعت و باغداری است بنا شده و این مجموعه نیز جزو ظرفیت های بسیار مهم استان مازندران،بلکه شمال کشور می باشد.

وی در پایان صحبتهایش 5 پیشنهاد مهم را برای توسعه وپیشرفت این مرکز بیان داشت:اولین پیشنهاد نماینده عاللی دولت در شهرستان بابل "احداث مرکز ترویج،توسعه و تکنولوژی دامپروری کشور در این مرکز" بود.

وی دردومین پیشنهاد مطروحه خویش، "ارتقای سطح زیر کشت و میزان تولید علوفه "را مطرح کرد و افزود: در حال حاضر 5000تن علوفه در این مرکز تولید میگردد که ظرفیت30هزار تن را داراست.

در سومین پیشنهاد طرح شده "برگزاری نمایشگاه تکنولوژی دام کشور در این مرکز" عنوان شد.

"احداث مرکز تولید تلیسه گاو دومنظوره با ظرفیت حداقل5000 راس "بعنوان چهارمین پیشنهاد از سوی فرماندار بابل مطرح شد.

و پنجمین پیشنهاد راهبردی نماینده عالی دولت در شهرستان بابل" احداث واحد بسته بندی علوفه و خوراک دام در این مرکز "بود .

مرکز تحقیقات گاودشت در غرب شهرستان بابل واقع شده و هم اکنون تعداد یکصد راس گاو دو منظوره برای تکثیر نژاد دراین ایستگاه وجود دارد.