اخبار کوتاه
     ولیزاده ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : تاسیس نهاد دهیاری از بارزترین اقدامات دولت و واگذاری امور مردم به خود آنهاست.      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : ماباید قدردان خانواده شهدا ،جانبازان و ایثارگران عزیز باشیم.     ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل : : 16آذر بعنوان نمادوسمبل مقاومت وایستادگی دانشجویان دربرابر استعمارغرب است.

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان بابل : حضور استاندار در مراسم افتتاح سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران

چهار شنبه 01 آذر 1396

حضور استاندار در مراسم افتتاح سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایرانحضور استاندار در مراسم افتتاح سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایرانحضور استاندار در مراسم افتتاح سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایرانحضور استاندار در مراسم افتتاح سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایرانحضور استاندار در مراسم افتتاح سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایرانحضور استاندار در مراسم افتتاح سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان بابل ، محمد اسلامی ،استاندار مازندران که در آیین گشایش سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل شرکت داشت،گفت: در شرایط فعلی یکی از ضروریات این است که علم و فناوری بتواند مشکلات مردم و جامعه را رفع کند و امروز دانشگاه باید به دغدغه های مردم و مسئولان در این زمینه با ارائه راه حل های منطقی توجه جدی داشته باشد.
وی ادامه داد : امروز همه ما باید بدانیم که با شعار مشکلی حل نخواهد شد ، بلکه با عملکرد مطلوب و مثبت است که گره ها باز می شود.
استاندار مازندران گفت : در سال های گذشته میلیون ها تن زباله در این استان دفن شده است که به دریا و آب های زیرزمینی آسیب جدی وارد کرده است و امروز محیط زیست و آب و خاک مازندران بسیار آسیب دیده است و ما به دنبال آن هستیم تا با راه حل های ارزان قیمت و زود بازده این مشکلات را رفع کنیم و در این زمینه از دانشگاهها خواستار ارائه این راه حل ها هستیم .
وی با اشاره به صدور دستور تفکیک زباله از مبدا به تمامی فرمانداران  ، افزود:مازندرانیهای عزیز از منزل خود زباله های خشک و تر را از هم جدا کنند تا با این اقدام کمک بسیار ارزشمندی برای جلوگیری از تخریب بیشتر محیط زیست استان صورت پذیرد و در این راستا نیازمند به کمک فکری دانشگاهها جهت  استفاده بهینه از زباله های تفکیک شده هستیم.
نماینده عالی دولت در استان مازندران گفت : دانشگاهها باید به گونه ای نیروی انسانی را تربیت کنند که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی بیکار نمانند زیرا دانش آموخته بیکار  بر مشکلات جامعه می افزاید.
این مقام مسئول افزود : دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که یک برند ملی است و اخیرا 3تن از اساتید این دانشگاه از جمله دانشمندان تاثیر گذار موفق جهان شناخته شده اند، باید به کمک توسعه و پیشرفت استان مازندران و مسئولان بیایند.
رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل هم در این مراسم گفت : به کارگیری دانش مهندسی مانع خسارت غمبار در کشور می شود.
جواد واثقی امیری افزود : تجربه تاریخی نشان داده است هر کجا دانش مهندسی درست به کار گرفته شود خسارتی وارد نمی شود اما اگر این امر رعایت نشود خسارت غمبار زلزله غرب کشور تکرار خواهد شد.
وی ادامه داد : دانش مهندسی تنها مختص به ساختمان نیست بلکه این دانش می تواند در زمینه های مختلف برای پیشرفت و توسعه کشور به کار گرفته شود.
واثقی امیری یکی از اهداف مهم برگزاری کنفرانس های علمی و مهندسی را کاربردی و نهادینه کردن آنها در جامعه برشمرد و گفت : این کنفرانس ها باید به گونه ای عمل شود که نتایج آن به مردم بازگردد و در حل معضل بیکاری و توسعه استان نقش آفرینی کند.
سومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران به همت دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با هدف ایجاد فضای تبادل اطلاعات و نتایج تحقیقات بین مهندسان مکانیک، مهندسان شیمی و دیگر رشته های مرتبط در راستای گسترش و ارتقای جایگاه مباحث انتقال حرارت و جرم در علوم مهندسی و همچنین رشد و توسعه تحقیقات علمی کاربردی در بین اساتید، متخصصان، پژوهشگران و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی برگزار می شود.
در این کنفرانس 244 مقاله به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می شود .
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در رشته های برق و کامیپوتر، شیمی، عمران و مکانیک ، صنایع و مواد و علوم پایه علاوه بر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، در مقطع دکتری نیز دانشجو تربیت می کند.
این دانشگاه در حال حاضر 6 هزار دانشجو و 200 هیات علمی دارد.

گفتنی است در آئین افتتاح این کنفرانس ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل و مسئولان ادارات استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.