اخبار کوتاه
     ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : ماباید قدردان خانواده شهدا ،جانبازان و ایثارگران عزیز باشیم.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : با یک راهبرد مشخص می توانیم"زباله"چیزی که به محیط زیست آسیب می رساند را به یک درآمد اقتصادی تبدیل کنیم.      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل : : رسیدگی به درخواست ها و حل مشکلات مردم افتخاری برای مسئولین است.      ولی زاده، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : نباید وقت مدیران عرصه تولید پشت درب اتاق مدیران ادارات هدر داده شود .     فرماندار ویژه شهرستان بابل : : صبر و بردباری و پرورش فرزندان شایسته ، متعهد و متدین از ویژگی های شاخص همسران شهدا می باشد.      قربانعلی ولی زاده فرماندار ویژه شهرستان بابل، : نقش کتابخانه ها ، اهمیت اطلاعات و دانش بعنوان شاکله اصلی و مهم توسعه پایدار می باشد.     ولی زاده،فرماندار ورئیس شورای ورزشی شهرستان بابل: : فرهنگ سازی وهمگانی کردن ورزش در جامعه می تواند عامل باز دارنده بسیاری ازبیماری های جسمی باشد.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : دهه فجر بهترین فرصت و زمان برای اثبات توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : این حق قانونی مردم است که بتوانند با مسئولان ارتباط مستقیم داشته باشند.     فرماندار بابل: : نقش دانشگاه آزاد اسلامی در بومی‌سازی علم و دانش بی‌بدیل است.     فرماندار بابل: : اعتیاد علت است نه معلول چراکه زمینه ساز آسیب های اجتماعی در جامعه میشود.     ولی‌زاده ، فرماندار بابل: : فرهنگ نشاط و امید در جامعه باید تقویت شود.     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : تنها راه حفظ اشتغال و رفع معضل بیکاری حمایت از کالای ایرانی است.     فرماندار بابل: : شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند      فرماندار بابل در دیدار با خانواده مددجو: : دستگیری از محرومان از اهداف مقدس مردم در جامعه اسلامی است

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان بابل : معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل : ما به بحث تولیدواشتغال و سرمایه گذاری درست، نگاهی ویژه داشته و داریم.

پنج شنبه 23 آذر 1396

معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل : ما به بحث تولیدواشتغال و سرمایه گذاری درست، نگاهی ویژه داشته و داریم.معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل : ما به بحث تولیدواشتغال و سرمایه گذاری درست، نگاهی ویژه داشته و داریم.معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل : ما به بحث تولیدواشتغال و سرمایه گذاری درست، نگاهی ویژه داشته و داریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان بابل، جلسه ای به منظور بررسی مشکلات ایستگاه ملی تحقیقات امور دامی دو منظوره گاودشت با حضور ولی زاده، معاون استاندار وفرماندار ویژه این شهرستان، دکتر رضائی،رئیس  موسسه تحقیقات امور دام کشور و روسای ادارات مربوطه دراین مرکز تشکیل شد.

 فرماندار ویژه شهرستان بابل در این جلسه عنوان داشت:با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به ''سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال''ما به بحث تولید و اشتغال و سرمایه گذاری درست نگاهی ویژه داشته و داریم.

وی ادامه داد:امروز حضورمان در ایستگاه ملی تحقیقات امور دامی دو منظوره گاودشت شهرستان بابل، حضوری حمایتی است و با کمک و حمایت استاندار محترم ومساعدت نمایندگان مجلس در صدد رفع مشکلات این مرکز برخواهیم آمد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل تاکید کرد:باتوجه به ظرفیت خوب مجموعه وتوانمندی موجود ودر راستای ایجاد اشتغال و نگاه حمایتی استان وشهرستان باید شرایط جذب سرمایه گذار واجرای پروژه مشارکتی را در این مرکز فراهم نمائیم.

 در ادامه دکتررضایی،رئیس موسسه تحقیقات امور دامی کشوراعلام کرد:استان مازندران و گیلان از لحاظ تولید علوفه بسیار محروم هستند و این در حالیست که از نظر تولید شیر جزو 5استان برتر کشور می باشند.

این مقام مسئول ادامه داد:امروزه تولید و نگهداری دام  از مسیر معیشتی به مسیر اقتصادی و تولید درآمد تبدیل شده و برای این منظور باید با توجه به علم روز به سمت جلو حرکت کنیم.

وی افزود:شیر تولیدی در مرکز گاودشت جزو بهترین شیرهای تولیدی کشور می باشد.

دکتر رضائی اظهارداشتند :ایستگاه ملی تحقیقات امور دامی دو منظوره گاودشت بابل نیاز به حمایت مسئولین استان وشهرستان دارد تا از نگهداری نژاد دومنظوره دام به مرکز پرورش و ترویج نژاد دومنظوره به سراسر استان و حتی کشور تبدیل شود.

ایشان در پایان برنامه های کلان مرکز تحقیقات امور دامی کشور در ایستگاه گاودشت  را چنین بیان نمودند:

#توسعه نژاد گاو دومنظوره  و جایگزینی آن در کل شهرستان و  استان.

#احیای نژاد گوسفند زل،به جهت  دارابودن شیر بیشتر،پروارتربودن، مقاوم بودن در مقابل آفات و دوقولو زا ئی.

#دنبال کردن الگوهای کشت دوم و سوم در بخش زراعت و ترویج آن در شهرستان و استان.

آهنگری،رئیس ایستگاه ملی تحقیقات امور دامی دومنظوره گاودشت بابل نیز ضمن بیان اینکه این ایستگاه در زمینی به مساحت400هکتار متر مربع  در بخش بندپی غربی شهرستان بابل واقع شده و قدمتی 40ساله دارد؛افزود:در این مرکز دامهای سنتی به دامهای آمیخته(اصلاح نژاد شده)تبدیل گردیده ودر حال حاضر300راس دام دوشا در این مرکز نگهداری میگردد و حتی ظرفیت افزایش به 600راس دام را هم داراست.وی افزود:در این مرکز در حال حاضر 4تن شیر بصورت ماهانه تولید میشود.

این مقام مسئول گفت:از لحاظ کشاورزی هم بیشترین کشت کلزای شهرستان در این مرکز انجام شده و کلزای کشت شده در این مرکز جزو بهترین کلزاهای استان می باشد.

وی در خصوص مشکلات این ایستگاه اظهار داشت:از جمله مشکلات این مرکز تجهیزات آبیاری تحت فشار آنست که مربوط به40سال پیش است و نیاز به نوسازی دارد، وی همچنین از دیگر مشکلات برجسته این مرکز را جاده دسترسی  مستقل دانست.

پس از پایان این جلسه بازدیدی توسط فرماندار و سایر اعضا ازنقاط مختلف ایستگاه ملی تحقیقات امور دامی گاودشت بابل بعمل آمد.