اخبار کوتاه
     ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : ماباید قدردان خانواده شهدا ،جانبازان و ایثارگران عزیز باشیم.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : با یک راهبرد مشخص می توانیم"زباله"چیزی که به محیط زیست آسیب می رساند را به یک درآمد اقتصادی تبدیل کنیم.      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل : : رسیدگی به درخواست ها و حل مشکلات مردم افتخاری برای مسئولین است.      ولی زاده، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : نباید وقت مدیران عرصه تولید پشت درب اتاق مدیران ادارات هدر داده شود .     فرماندار ویژه شهرستان بابل : : صبر و بردباری و پرورش فرزندان شایسته ، متعهد و متدین از ویژگی های شاخص همسران شهدا می باشد.      قربانعلی ولی زاده فرماندار ویژه شهرستان بابل، : نقش کتابخانه ها ، اهمیت اطلاعات و دانش بعنوان شاکله اصلی و مهم توسعه پایدار می باشد.     ولی زاده،فرماندار ورئیس شورای ورزشی شهرستان بابل: : فرهنگ سازی وهمگانی کردن ورزش در جامعه می تواند عامل باز دارنده بسیاری ازبیماری های جسمی باشد.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : دهه فجر بهترین فرصت و زمان برای اثبات توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : این حق قانونی مردم است که بتوانند با مسئولان ارتباط مستقیم داشته باشند.     فرماندار بابل: : نقش دانشگاه آزاد اسلامی در بومی‌سازی علم و دانش بی‌بدیل است.     فرماندار بابل: : اعتیاد علت است نه معلول چراکه زمینه ساز آسیب های اجتماعی در جامعه میشود.     ولی‌زاده ، فرماندار بابل: : فرهنگ نشاط و امید در جامعه باید تقویت شود.     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : تنها راه حفظ اشتغال و رفع معضل بیکاری حمایت از کالای ایرانی است.     فرماندار بابل: : شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند      فرماندار بابل در دیدار با خانواده مددجو: : دستگیری از محرومان از اهداف مقدس مردم در جامعه اسلامی است      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : شهدای انقلاب اسلامی همانند شهدای کربلا در تمامی عرصه های تاریخ بشریت خواهند درخشید.      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : امروز رهبر انقلاب اسلامی، مرجعی از تبار شهدا در این کشور هستند .

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان بابل : جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار

یکشنبه 08 دی 1398

 جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار

به گزارش مهدی بادی کناری، مسئول روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان بابل ، جلسه مشترک دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار در مسجد درزی محله روستای درونکلای غربی برگزار شد .

در این جلسه ولی زاده #معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل ، حجت الا سلام والمسلمین عابدی #امام جمعه و مصطفی زاده گنجی # بخشداربابلکنار ومدیران و رؤسای جهاد کشاورزی,برق جنوب,پخش فراوردهای نفتی ,راهداری, راه و شهرسازی,بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان نیز حضور داشتند.

ولی زاده در این جلسه خطاب به دهیاران گفت:شما دهیاران و شوراهای عزیز معتمدین و نخبگان محلی در بخش بابلکنار هستید.

هدف از برگزاری اینگونه جلسات استماع مشکلات بخش از زبان شما مسئولین محلی  و پاسخگوئی مدیران  و بررسی و ارائه راه حل در برطرف نمودن مشکلات است ؛زیرا تاکید اینجانب بر  حضور مدیران در این جلسات وتسریع در پاسخگوئی به اربابان رجوع و مسئولین محلی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در 40 سال پس از پیروزی انقلاب خدمات بسیار ارزنده ای در کشور صورت پذیرفت و به اعتقاد بنده این مردم عزیز لایق خدمات بیشتری هستند.

فرماندار بابل افزود: شما دهیاران و شوراهای عزیز بعنوان بازوان قدرتمندی برای بخشدار و مدیران اجرائی ادارات هستید و در صف مقدم خدمت رسانی به مردم عزیز و شریف در روستاها . قطعا در همین موازات در خط مقدم رشد و توسعه و رونق اقتصادی روستاها که باید جزو  اولویتهای جدی شما دهیاران عزیزباشد قرار دارید.

 وی در بخش دیگر سخنانش گفت: شما بعنوان منتخبان واقعی مردم در یک انتخابات ازاد برگزیده شده اید. مردم در انتخاباتی آزاد، شوراها ی اسلامی را انتخاب کرده و در انتخاباتی دیگر شما شوراهای روستا،اعضای شورای بخش را انتخاب نمودید و اکنون شما اعضای شورای بخش و دهیاران بعنوان نماینده حاکمیت و دولت در سطح روستاها مشغول به خدمت رسانی هستیدکه اصلی ترین هدف تان هم توسعه متوازن در سطح روستاهاست . به هر حال شما دهیاران، بعنوان نماینده دولت و شوراها مسئولیت سنگینی دارید؛بنابراین باید سطح دهیاران ما ارتقا یابد؛زیرا بعضا شاهد هستیم برخی از دهیاران از حداقل های اداری و حداقل های اجتماعی فاصله دارند و این در حالیست که  دهیاران عزیز باید در کنار ائمه جماعت و جمعه و بزرگان محلی نقش و جایگاه خود را بعنوان نماینده قانونی دولت پیدا و ایفا کنند . دهیاران باید براساس تکلیف دینی و قانونی خویش عمل نمایند و خنثی بودن دهیار قابل پذیرش نیست.

وی افزود:# انضباط اداری یک شاخصه مهم و برجسته یک دهیار منتخب و منتصب به جمهوری اسلامی است.

#پاسخگوئی درست و شایسته به مردم جز اولویتهایی است که شما دهیاران عزیز باید به ان توجه داشته باشید زیرا اگر این مردم نبودند و رای نمی دادند تا شوراهای اسلامی انتخاب شوند؛ امروز نه من بعنوان فرماندار جایگاه قانونی داشتم و نه شما دهیاران. پس ما بدهکاربه این مردم هستیم.

ما باید عامل# وحدت در روستاها باشیم نه عامل تفرقه وتنش واختلاف در روستاها .

متاسفانه بعضی از دهیاران عزیز ما تحت تاثیر شرایط خاص و افراد خاص و منافع خاص نه تنها عامل وحدت نیستند بلکه عامل تنش و تفرقه در روستاها هستند و این موردپسند و قبول ما نیست.

# ایجاد امکانات مناسب در سطح روستا دیگر موردی است که یک دهیار به آن باید توجه داشته باشد. شما نباید صرفا توجه تان به حوزه های عمرانی باشد بلکه دهیار باید در همه حوزه ها اعم از فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی و اشتغال هم احساس مسئولیت و تکلیف داشته باشد.

 پروژه های عمرانی قطعا باید انجام شود  و جزو اولویت های کاری قرار گیرد اما اگر فرهنگ درست از پروژه های عمرانی و فرهنگ اجتماعی بودن را در روستاها نهادینه نکنیم هرچه کارهای عمرانی انجام بدهیم در واقع به ان شاخص اصلی نزدیک نمی شویم . پس توجه به مباحث فرهنگی، اجتماعی ، دینی و انقلابی از مهمترین وظایف دهیاران است و دهیاران عزیز باید در مراسم انقلابی و مذهبی پیش قدم باشند.

به لحاظ #سیمای ظاهری هم دهیار باید نشان بدهد که نماینده حاکمیت و دولت هست.

#حفظ و حراست از محیط زیست جزو وظایف جدی دهیاران است که در این حوزه دهیاران ما در بخش بابلکنارباید بیش ازبخش های دیگر توجه داشته باشند.

#نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز و مدیریت پسماند از دیگر وظایف مهم دهیاران است زیرا شما دهیاران بعنوان مدیر بحران روستا هستید و بعنوان نماینده حاکمیت ودولت باید همه روستاها را بسیج کنید تا در راستای خدمت به روستاوندان گام بردارند.

در برنامه ششم توسعه # بر توسعه و تقویت و احیای روستا ها و ترغیب بر بازگشت روستائیان عزیز به روستاها تاکید شده و همه ما و شما باید دراین راستا حرکت نموده و گامهای موثری برداریم.

#جلوگیری از فرهنگ مصرف گرائی از دیگر وظایف شما عزیزان است؛شما دهیاران باید روستائیان عزیز را به سمت صحیح هدایت کنید زیرا در گذشته ای نه چندان دور روستاها ی ما همیشه نقش مولد و تولید کننده را داشتند و همه مایحتاج شهر را روستاها تامین میکردند .

اگر ما روستاها را مصرف گرا داشته باشیم، فرصت توسعه و عمران رااز کشور ، استان ، شهرستان و بخش خواهیم گرفت .همه ما مسئولیت داریم که نقش اصلی روستاها را  که بحث مولد بودن آنست جدی گرفته و در تقویت آن کوشا باشیم.

بحث دیگر اینکه ما در روستا# توسعه نا همگون را شاهد هستیم که این تهدیدی جدی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل در بخش دیگری از سخنانش گفت:یکی از ظرفیتهای بی نظیرو بی بدیل بخش بابلکنار ، طبیعت بکر و چشم انداز زیبائی است که بواسطه آن می توان  در 4 فصل سال گردشگر و توریست بسیاری را  جذب شهرستان کنیم.

 دهیاران باید با# نگاه خلاقانه از ظرفیت افراد نخبه و تحصیل کرده در سطح روستاها استفاده بهینه نموده و عامل توسعه منابع انسانی در روستا باشند.

ولی زاده اظهار کرد:ما باید با ایجاد کار افرینی در روستاها از مهاجرت معکوس از روستا به شهر بکاهیم. و در همین راستا اجرای طرح# منظومه روستائی در بخش بابلکنار در حال اجراست و همچنین اجراو تهیه طرح مطالعات اشتغال روستائی را با کمک بنیاد مسکن و سازمان مدیریت برنامه ریزی استان شروع نمودیم.

ما امیدواریم که با کمک شما عزیزان بعنوان سنگر داران توسعه در روستاها و برنامه ریزی درست می توانیم هم درحوزه اشتغال و هم در حوزه شکوفا کردن اقتصاد روستا هاگامهای مؤثری برداشته و سطح بیکاری را در روستا هاکاهش دهیم که امروز جزو دغدغه اصلی خانواده هاست.

فرماندار بابل با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید اعلام کرد: از بدو تاسیس دهیاریها تا کنون  21 هزار میلیارد تومان به حساب دهیاریها در سراسر کشور واریزشد که 81 در صد از این واریزیهادر دولت یازدهم و دوازدهم صورت گرفته است.

تا پایان سال 92 به ازای هر نفر روستایی 74400تومان واریزمیشد که رقم آن تا پایان سال97  260000هزار تومان به ازای هر روستایی ارتقا یافت و در واقع  شاهد رشد 4:5برابری ارزش افزوده واریزی بحساب دهیاریها هستیم اما متا سفانه علی رغم این همه رشد واریزی ما شاهد رشد و تو سعه در روستاها نبودیم .هم اشتغال ما و هم اقتصاد ما به شکل جدی صورت نپذیرفت و این نشان دهنده ایرادی  است که در کار دهیاران و شوراها در این راستا دیده می شودو آن هم اتکای بیش از حد به  بودجه های دولتی است زیرا تا اعتبار دولتی واریزنشود کارهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی انجام نمی شود و صرفا به مباحث عمرانی توجه میشود.اما درخواست بنده بر استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی به شکل بهینه و مطلوب می باشدتا بهره برداری درستی به نفع روستاوندان صورت پذیرد.

این مقام مسئول در بخش دیگر سخنانش با اشاره به موضوع مهم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: دنیا به این# حضورچشم دوخته است . #امنیت ملی ما  بستگی به این حضور مردم دارد.رعایت #اصل بی طرفی مهم ترین کلید واژه انتخابات است. اصل بی طرفی رادهیاران عزیز باید مورد توجه قرار دهند . البته گزارشهائی داریم که برخی دهیاران اصل بی طرفی را رعایت نمیکنند ؛ زیرا شما نماینده دولت و حاکمیت هستید ، نگاهتان را با نگاه بخشدار و فرماندار تنظیم کنید. اگر ما خدای ناکرده بدنبال جانبداری از کاندیدای خاصی باشیم شما باید از ما مطالبه گری کنید.اما متاسفانه شاهد هستیم که دهیاران با پول دهیاری جلسات شبانه انتخاباتی  با کاندیدای  مورد نظرخودش برقرار میکند. تاکیدا اعلام میکنم به جد به این موضوع حساسم و به بخشدار هم اعلام کردم به هیج وجه در این مورد اصلا گذشتی نداشته باشد و قطعا هم دهیارمتخلف دراین حوزه را به تخلفات انضباطی کارکنان دولت معرفی خواهم کرد. شما کارمند دولت هستید اگر صلاح خویش بر این میدانید که در فعالیت تبلیغاتی برای کاندیدی خاصی منافعی بیشتری به شما میرسد تاکید دارم که استعفا بدهید و هیچ منعی وجود ندارد که سه یا چهار ماه در ان جایگاه وجود نداشته باشید و جایگاه را به عزیزانی بدهید که میخواهند دلسوزانه برای مردم خدمت کنند .

وی افزود: وظیفه من وشما اینست که بسترهای مناسب و لازم را برای حضور حداکثری و پرشور در انتخابات 2 اسفند فراهم کنیم .

ایشان ادامه دادند:درطول 40 سال پس از پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی، شما حضور با بصیرت و انقلابی مردم شهرستان بابل را شاهد هستید که در اینجا جا دارد از مردم شهید پرور این شهرستان تقدیر و تشکربعمل اورم . زیرا همه ما مدیون انسانهای شریفی هستیم که جان خودشان را نثار این انقلاب کردند .همه ما مدیون خون شهدا هستیم که جانشان را تقدیم این نظام کردند و ما باید امانتدار درست این نظام مقدس باشیم.

 در ادامه این جلسه ، امام جمعه و بخشدار بابلکنار و رئیس شورای اسلامی بخش بابلکنار و مدیران حاضر بیاناتی را در خصوص مشکلات بخش ارائه دادند.